Zuzanna na Danielce 2017

Piątkowy koncert wieczorny na Danielce 2017 otworzy Zuzanna Moczek, laureatka głównej nagrody Festiwalu Danielka 2016.

Zuzanna śpiewa w 100% swoje autorskie piosenki. Ma ich na swoim koncie sporo, mimo młodego wieku. Mówi o sobie: „Śmieję się, że piosenki są skutkiem ubocznym tego, że żyję. Dzieją się same. Mam poczucie, że jestem tylko jakimś przekaźnikiem, przez który muzyka i słowa mogą się wydobyć i wybrzmieć. Pisanie piosenek, śpiewanie i ich nagrywanie jest teraz chyba moją podstawową życiową potrzebą. Potrzebuję tego dla swojego zdrowia psychicznego. Nie wyobrażam sobie, żebym miała teraz przestać.”

Od roku 2014 Zuzanna wystąpiła w wielu konkursach na różnych imprezach, z reguły zdobywając główne nagrody, dzięki czemu została zauważona i doceniona. Danielka 2016 to prawdopodobnie jeden z jej ostatnich konkursów, coraz częściej jest zapraszana na pełne koncerty. Warto się na taki wybrać. Zuzanna na scenie jest szczera i autentyczna, ma dobry kontakt z publicznością. Gra na akordeonie, fortepianie i gitarze. Jej piosenki to osobiste wyznania, okraszone liryką, czasem też odrobiną ironii. Słucha się tego świetnie, o czym mogli się przekonać uczestnicy Markowego Grania w listopadzie 2016 roku w chorzowskiej Leśniczówce, gdzie wystąpiła w ramach reminiscencji Festiwalu Danielka 2016.

Kibicujemy Zuzannie w jej drodze artystycznej i jesteśmy bardzo radzi, że na drodze tej znalazł się Festiwal Danielka. Do zobaczenia i usłyszenia w Chałupie Chemików w piątek 25 sierpnia wieczorem 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka