Tomek Lewandowski na Danielce 2024

W roli prowadzącego sobotni koncert wieczorny na Festiwalu Danielka 2024 wystąpi…Tomek Lewandowski 🙂 Tomek od lat jest związany z Danielką. Jak sam przypomina, organizatorzy Festiwalu okazali się słowni, bo Tomek dostał zaproszenie na reaktywację Danielki w 2013 roku, po 22 latach przerwy od werdyktu Jury z Danielki 1991, gdzie zdobył w konkursie 1 miejsce i zaproszenie na koncert wieczorny w ramach następnej edycji. Na Danielce występował wielokrotnie nie tylko na scenie – jako wykonawca i konferansjer – ale także na boisku, dzielnie broniąc bramki Wykonawców w meczach z Organizatorami 🙂

Tomek Lewandowski – kompozytor, gitarzysta występujący na scenie od 30 lat, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej, korzystający jednak z tradycji bluesowych i jazzowych. Przez kilka lat regularnie pojawiający się na scenie krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Początkowo był silnie związany z piosenką turystyczną. Pamiętają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu m.in. Wrzosowisko, Yapa, Bazuna, OTGPS Szklarska Poręba, Danielka.

Poza działalnością solową obecnie współtworzy zespół Tomek Lewandowski & SzeSzeMa.

Piosenka Tomka do słów Krzysztofa Lebionko pt. „Jaka Jesteś” stała się jego wizytówką i znalazła miejsce w wielu śpiewnikach turystycznych i harcerskich.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka