Informacje 2024

Wstęp

Do wstępu na wszystkie koncerty będzie uprawniała specjalna, numerowana opaska w kolorze niebieskim (inne kolory będą zarezerwowane dla wykonawców i organizatorów), która będzie wydawana w recepcji festiwalowej, po wpłaceniu 50 zł jako darowizny dla Fundacji, na cel: Festiwal Danielka. Dla uczniów i studentów do 26 roku życia – darowizna wynosi 30 zł. Możemy poprosić o pokazanie legitymacji. Opaski będzie można zarezerwować wcześniej, wpłacając darowiznę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Są dostępne różne pakiety nagród ze zniżkami. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/festiwal-danielka-2024 Dzieci poniżej wieku uczniowskiego (0-6 lat), pod opieką dorosłych, którzy dostali i opłacili opaskę, dostaną swoją na miejscu bez opłaty, zalecamy jednak jej wcześniejsze zarezerwowanie poprzez zrzutkę za symboliczną złotówkę. Prosimy wszystkich o udanie się zaraz po przybyciu na imprezę do recepcji/punktu informacyjnego w celu odbioru opaski.

Uwaga: Opaski będą przygotowane w określonej, ograniczonej ilości, dlatego zalecamy rezerwować je poprzez zrzutkę.

Dojazd

Z Ujsoł drogą (bezpośrednie połączenia autobusowe z Rajczą PKP, Żywcem i Bielskiem-Białą):

Do Ujsoł dojeżdżamy autobusem z Rajczy lub Żywca (kierunek: Glinka, Złatna lub Soblówka – wszystkie przez Ujsoły). Wysiadamy na przystanku Ujsoły Stara Poczta czyli koło Nadleśnictwa i Straży Pożarnej (kto zapędzi się do centrum Ujsoł, musi wrócić ok. 0,5 km główną ulicą), wracamy kilkadziesiąt metrów w stronę Rajczy i kierujemy się w lewo, w ulicę Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”).  Maszerujemy drogą asfaltową dnem Doliny Danielki wzdłuż potoku Danielka do Chałupy (ok. 3 km z przystanku autobusowego).

Z Rajczy drogą (bezpośrednie połączenia PKP z Katowicami, Bielskiem, Żywcem, Rajczą, Zwardoniem; autobusowe z Żywcem, Bielskiem, Zwardoniem, Solą, Rycerką Górną):

Z dworca PKP Rajcza lub z przystanku PKP Rajcza-Centrum (tu nie wszystkie pociągi się zatrzymują) autobusem lub prywatnym mikrobusem do Ujsoł; dalej jak wyżej (niektóre busy po uzgodnieniu wożą pod samą Chałupę). Do Ujsoł: ok. 3,5 km z Rajczy-Centrum (rynek), ok. 5 km z dworca PKP Rajcza.

Z Rycerki górami (połączenia PKP i PKS – jak w Rajczy):

Ze stacji PKP Rycerka czerwonym szlakiem PTTK (kierunek: Rycerzowa), obok przekaźnika TV na stoku Hutyrowa (punkt orientacyjny widoczny z daleka) wychodzimy na grzbiet Urówki, gdzie czerwony szlak skręca lekko w prawo a z lewej strony dochodzi nieoznakowana ścieżka wiodąca z Ujsoł przez szczyt Urówki. Idziemy dalej czerwonym szlakiem i po około 50 metrach schodzimy ze szlaku w lewo, na ścieżkę oznaczoną białym kwadracikiem z zielonym domkiem, które to znaki doprowadzą nas przez przysiółek Stawiska do Doliny Danielki i dalej, skręcając asfaltem w lewo, po 250 m do Chałupy Chemików. Czas przejścia to ok. 1 godz. 30 min. marszu z PKP Rycerka.

Samochodem:

Z Katowic: Drogą Krajową 86 oraz DK1 do Bielska Białej, następnie nową drogą S1 do ronda w Przybędzy, dalej drogą DK1 do Rajczy, na rondzie w Rajczy skręcić w lewo w ul. Ujsolską (drogowskaz „Glinka”), w Ujsołach (2,5 km od zielonej tablicy miejscowości) skręcić w prawo w ul. Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”), skąd 2,7 km do Chałupy.

Lokalizacja Chałupy Chemików – kliknij. W Google Maps lub w nawigacji Android wystarczy wpisać „Chałupa Chemików”

Parkingi

W Dolinie jest mało miejsc parkingowych.  Organizatorzy w miarę możliwości będą kierować samochody na 2 parkingi zewnętrzne – specjalnie wydzielone tereny prywatne – gdzie zostanie pobrana opłata / darowizna za parkowanie w wysokości 50 zł. Przestrzegamy przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych lub tam, gdzie może spowodować to utrudnienia w ruchu. Dolinę będzie patrolować Policja, a wjazd do niej może zostać zamknięty. Samochód można zostawić też na parkingu w Ujsołach (zobacz lokalizację parkingu w Ujsołach – ul. Bystra 1). Polecamy przejażdżkę do nas rowerem – trasa z centrum Ujsoł do Chałupy jest urocza i nieforsowna. Miejsce do parkowania rowerów znajdziemy.

Umiejscowienie parkingów prywatnych: Parking Górny Parking Dolny

Noclegi

 • Miejsca noclegowe w Chałupie są od czwartku 22 sierpnia do niedzieli 25 sierpnia w całości zarezerwowane dla wykonawców i organizatorów. Wejście do Chałupy będzie możliwe tylko dla osób z odpowiednim identyfikatorem/opaską.
 • Namioty: 
  • Wszystkim zainteresowanym, którzy przekażą datek na rzecz Fundacji/Festiwalu w wysokości 50 złotych po przyjeździe na imprezę (datek niezależny od opłaty za wstęp), zapewnimy miejsce na rozbicie standardowego namiotu turystycznego, na maks. 5 osób na terenie Chałupy Chemików na czas Festiwalu, czyli od piątku 23 sierpnia do niedzieli 25 sierpnia. Opłatę/darowiznę będzie można także zrealizować za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.
  • Mimo trwających prac przygotowawczych, rozbicie namiotu może być możliwe także od czwartku 22 sierpnia, po zgłoszeniu tego faktu pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl i uzyskaniu na to zgody. Za noc z czwartku na piątek będzie pobrana dodatkowa opłata w wysokości 20 zł.
  • Jeśli ktoś chce przybyć jeszcze wcześniej, możliwy będzie jedynie nocleg w Chałupie, wg cennika Chałupy Chemików, podanego na stronie https://www.danielka.com.pl/2019/09/26/noclegi-i-rezerwacje/
  • Przed rozbiciem namiotu prosimy zgłosić się do Recepcji, gdzie – po okazaniu zaświadczenia ze zrzutki lub po przekazaniu datku – zostanie przydzielone Wam miejsce. Namiot recepcyjny będzie zlokalizowany przy widowni. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy.
 • Kampery, samochody z przyczepą kempingową. 
  • Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci wjazdu kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe i podanie numeru rejestracyjnego, pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl  do wtorku 20 sierpnia 2024, aby uzyskać potwierdzenie. Wjazd na pole namiotowe będzie możliwy od czwartku 22.08.2024 do piątku 23.08.2024 do godziny 10:00 rano, po uzyskaniu potwierdzenia i po przekazaniu datku na rzecz Fundacji/Festiwalu (po przyjeździe lub wcześniej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/festiwal-danielka-2024) w wysokości 100 zł. Kwota obejmuje podłączenie do prądu, które będzie możliwe od piątku ok. 12:00 – 13:00.
  • Miejsce na zaparkowanie zostanie przydzielone w recepcji. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy.
  • Później, ze względów organizacyjnych, kamperem / samochodem z przyczepą kempingową będzie można wjechać tylko na jeden z parkingów prywatnych, gdzie może zostać pobrana opłata parkingowa.
  • UWAGA! Wjazd kamperem / samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe wiąże się z przyjęciem do wiadomości, iż wyjazd może być możliwy dopiero w niedzielę 25.08.2024 po zakończeniu TPPS Danielka 2024, gdy pole namiotowe wystarczająco opustoszeje.
 • Bez śpiwora jak bez ręki… – wykonawcy, którzy nocują w Chałupie także powinni mieć swój śpiwór.
 • Zdecydowanie odradzamy zabieranie ze sobą zwierząt domowych.
 • Kontakt. We wszystkich sprawach związanych z noclegami można pisać pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl .

Wyżywienie

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać stoisko gastronomiczne, gdzie będziecie mogli nabyć za przystępną cenę ciepły posiłek, a także gorące i zimne napoje.  Będzie możliwa płatność kartą, ale względu na słaby zasięg sieci komórkowej na terenie Chałupy, prosimy, aby mieć przy sobie gotówkę.

Sanitariaty

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będą do dyspozycji toalety mobilne w odpowiedniej ilości, w tym też jedna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, oraz umywalki mobilne. Aby się odświeżyć, można skorzystać z potoku Danielka, który przepływa obok terenu Chałupy, jednak w takim wypadku prosimy nie używać sztucznych detergentów.

Zabezpieczenie przedmedyczne

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać punkt zabezpieczenia przedmedycznego.

Ochrona

Teren Festiwalu będzie patrolowany przez specjalnie oznakowanych pracowników firmy ochroniarskiej.

Inne informacje

Na terenie Festiwalu będzie czuwać grupa wolontariuszy, ubranych w pomarańczowe kamizelki z napisem ORMOOchotniczy Ruch Mających Ochotę, których w czasie trwania imprezy będziecie mogli poprosić o niezbędne informacje i inną pomoc. Wcześniej – piszcie pod adresem info@festiwal.danielka.com.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka