Informacje

Dojazd

Z Ujsoł drogą (bezpośrednie połączenia autobusowe z Rajczą PKP, Żywcem i Bielskiem-Białą):

Do Ujsoł dojeżdżamy autobusem z Rajczy lub Żywca (kierunek: Glinka, Złatna lub Soblówka – wszystkie przez Ujsoły). Wysiadamy na przystanku Ujsoły Stara Poczta czyli koło Nadleśnictwa i Straży Pożarnej (kto zapędzi się do centrum Ujsoł, musi wrócić ok. 0,5 km główną ulicą), wracamy kilkadziesiąt metrów w stronę Rajczy i kierujemy się w lewo, w ulicę Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”).  Maszerujemy drogą asfaltową dnem Doliny Danielki wzdłuż potoku Danielka do Chałupy (ok. 3 km z przystanku autobusowego).

Z Rajczy drogą (bezpośrednie połączenia PKP z Katowicami, Bielskiem, Żywcem, Rajczą, Zwardoniem; autobusowe z Żywcem, Bielskiem, Zwardoniem, Solą, Rycerką Górną):

Z dworca PKP Rajcza lub z przystanku PKP Rajcza-Centrum (tu nie wszystkie pociągi się zatrzymują) autobusem lub prywatnym mikrobusem do Ujsoł; dalej jak wyżej (niektóre busy po uzgodnieniu wożą pod samą Chałupę). Do Ujsoł: ok. 3,5 km z Rajczy-Centrum (rynek), ok. 5 km z dworca PKP Rajcza.

Z Rycerki górami (połączenia PKP i PKS – jak w Rajczy):

Ze stacji PKP Rycerka czerwonym szlakiem PTTK (kierunek: Rycerzowa), obok przekaźnika TV na stoku Hutyrowa (punkt orientacyjny widoczny z daleka) wychodzimy na grzbiet Urówki, gdzie czerwony szlak skręca lekko w prawo a z lewej strony dochodzi nieoznakowana ścieżka wiodąca z Ujsoł przez szczyt Urówki. Idziemy dalej czerwonym szlakiem i po około 50 metrach schodzimy ze szlaku w lewo, na ścieżkę oznaczoną białym kwadracikiem z zielonym domkiem, które to znaki doprowadzą nas przez przysiółek Stawiska do Doliny Danielki i dalej, skręcając asfaltem w lewo, po 250 m do Chałupy Chemików. Czas przejścia to ok. 1 godz. 30 min. marszu z PKP Rycerka. Ostatnio szlak „chatkowy” został odnowiony, więc nietrudno będzie go znaleźć.

Samochodem:

Z Katowic: Drogą Krajową 86 oraz DK1 do Bielska Białej, następnie nową drogą S1 do ronda w Przybędzy, dalej drogą DK1 do Rajczy, na rondzie w Rajczy skręcić w lewo w ul. Ujsolską (drogowskaz „Glinka”), w Ujsołach (2,5 km od zielonej tablicy miejscowości) skręcić w prawo w ul. Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”), skąd 2,7 km do Chałupy.

Lokalizacja Chałupy Chemików (wystarczy wpisać w Google Maps lub w nawigacji Android „Chałupa Chemików”):

Wyświetl większą mapę

Parkingi

W Dolinie jest mało miejsc parkingowych.  Organizatorzy w miarę możliwości będą kierować samochody na parkingi zewnętrzne – specjalnie wydzielone tereny prywatne – gdzie może zostać pobrana opłata za parkowanie. Przestrzegamy przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych lub tam, gdzie może spowodować to utrudnienia w ruchu. Dolinę będzie patrolować Policja, a wjazd do niej może zostać zamknięty. Samochód można zostawić na parkingu w Ujsołach (zobacz lokalizację parkingu w Ujsołach – ul. Bystra 1). Szczerze polecamy przejażdżkę do nas rowerem – trasa z centrum Ujsoł do Chałupy jest urocza i nieforsowna. Miejsce do parkowania rowerów lub innych jednośladów znajdziemy.

Noclegi

  • Miejsca noclegowe w Chałupie są w całości zarezerwowane, głównie dla wykonawców i organizatorów. Wejście do Chałupy jest możliwe tylko dla osób z odpowiednim identyfikatorem.
  • Namioty. Wszystkim zainteresowanym, którzy dostali odpowiedni pakiet ze zrzutki internetowej, lub przekażą datek na rzecz Festiwalu w wysokości 40 złotych po przyjeździe na imprezę, zapewnimy miejsce na rozbicie standardowego namiotu turystycznego na terenie Chałupy Chemików. Rozbicie namiotu będzie możliwe od czwartku 24 sierpnia, ale za noc z czwartku na piątek może zostać pobrana osobna opłata. Przed rozbiciem namiotu prosimy zgłosić się do Recepcji, gdzie – po okazaniu zaświadczenia ze zrzutki lub po przekazaniu datku – zostanie przydzielone Wam miejsce. Namiot recepcyjny będzie zlokalizowany na wysokości Chałupy przy samej drodze. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy.
  • Kampery, samochody z przyczepą kempingową. Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci wjazdu kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe i podanie numeru rejestracyjnego, pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl  do wtorku 23 sierpnia 2022, aby uzyskać potwierdzenie. Wjazd na pole namiotowe będzie możliwy od czwartku 25.08.2022 do piątku 26.08.2022 do godziny 10:00 rano, po uzyskaniu potwierdzenia i po przekazaniu datku na rzecz Festiwalu (po przyjeździe) w wysokości 100 zł. Cena obejmuje podłączenie do prądu, które będzie możliwe od piątku ok. 12:00 – 13:00. Miejsce na zaparkowanie zostanie przydzielone w recepcji. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy. Za noc z czwartku na piątek może zostać pobrana osobna opłata. Później, ze względów organizacyjnych, kamperem / samochodem z przyczepą kempingową będzie można wjechać tylko na jeden z parkingów zewnętrznych, gdzie może zostać pobrana opłata parkingowa.
    UWAGA! Wjazd kamperem / samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe wiąże się z przyjęciem do wiadomości, iż wyjazd może być możliwy dopiero w niedzielę 28.08.2022 po zakończeniu TPPS Danielka 2022, gdy pole namiotowe wystarczająco opustoszeje.
  • Bez śpiwora jak bez ręki… – wykonawcy, którzy nocują w Chałupie także powinni mieć swój śpiwór.
  • Zdecydowanie odradzamy zabieranie ze sobą zwierząt domowych.
  • Kontakt. We wszystkich sprawach związanych z noclegami można pisać pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl .

Wyżywienie

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać stoisko gastronomiczne, gdzie będziecie mogli nabyć za przystępną cenę ciepły posiłek, a także gorące i zimne napoje. Wrzątek na stoisku gastronomicznym będzie dostępny za darmo. Będzie możliwa płatność kartą, ale względu na słaby zasięg sieci komórkowej na terenie Chałupy, radzimy mieć przy sobie gotówkę.

Sanitariaty

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będą do dyspozycji toalety mobilne w odpowiedniej ilości, w tym też jedna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, oraz umywalki mobilne. Aby się odświeżyć, można skorzystać z potoku Danielka, który przepływa obok terenu Chałupy, jednak w takim wypadku prosimy nie używać sztucznych detergentów.

Zabezpieczenie przedmedyczne

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać punkt zabezpieczenia przedmedycznego.

Inne informacje

Piszcie pod adresem info@festiwal.danielka.com.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka