Uwaga: Chwila Nieuwagi na Danielce!

Ujawniamy pierwszego wykonawcę na Danielce 2015 – Chwila Nieuwagi!

Chwila Nieuwagi funkcjonuje od 2008r. Początkowo duet gitarowo-wokalny (Martyna i Andrzej Czechowie) rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu. (Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia).

Zespół tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności, o czym świadczyć może ukazanie się utworu „A kiedy mi przyjdzie” na najnowszej składance „W Stronę Krainy Łagodności vol.2”. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości. Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.

W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, na której znalazło się 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów (min. Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza, Konopnickiej, Wawiłow) oraz do własnych tekstów zespołu. Całość stanowi ciekawą mieszankę folku, jazzu i poezji. Płyta wydana przez Krainę Łagodności oraz dystrybuowana przez EMI Music Poland została przyjęta bardzo przychylnie, a dwa utwory zagościły na składankach: wspomniane „A kiedy mi przyjdzie…” – na składance: „W Stronę Krainy Łagodności vol.2” oraz „Od ostatniej niedzieli” – na składance: „Folk się gro!”, prezentującej najciekawsze zjawiska w polskiej muzyce folkowej ostatnich lat, wydanej nakładem wydawnictwa My Music, pod patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, Narodowego Instytutu Wizualnego oraz Stacji Kultura, w listopadzie 2011 roku. Zespół usłyszeć można także na ósmej części kompilacji „W górach jest wszystko co kocham” z 2012r.

Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju. W ostatnim czasie wystąpiła na kilku znaczących scenach (Woodstock, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie) pojawiając się między wieloma wybitnymi i uznanymi artystami.

Oprócz wspomnianych prestiżowych scen Chwilę Nieuwagi można było także usłyszeć podczas koncertów na żywo w radiowych studiach: Radia Kielce i Radia Opole oraz w Studio im. Lutosławskiego w Programie Drugim Polskiego Radia. Utwory z płyty „Niepoprawna muzyka” pojawiają się w wielu audycjach autorskich w rozgłośniach lokalnych i ogólnopolskich.

Grupa występuje w założycielskim duecie, w trio, kwartecie lub w pełnym składzie (kwintet lub sekstet), co sprawia, że potrafi stworzyć wspaniały klimat zarówno na małych kameralnych scenach, jak i na dużych estradach.

Chwila Nieuwagi ma na swoim koncie wiele sukcesów festiwalowych, m.in.:

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie 2012 (drugie miejsce)
Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona w Busku-Zdrój 2010 (Grand Prix),
Poetycka Dolina w Warszawie 2010 (drugie miejsce – pierwszego nie przyznano),
Nowa Tradycja Festiwal Folkowy Polskiego Radia 2011 (finał),
Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej 2010 (pierwsze miejsce),
Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej 2010 (Grand Prix),
Łódzka YAPA 2010 (pierwsze miejsce),
Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Wędrownej „Lochowisko” w Toruniu 2010 (pierwsze miejsce),
Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 2010 (pierwsze miejsce),
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach 2010 (pierwsze miejsce)
Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Poetyckie Rubieże” w Gubinie 2010 (wyróżnienie)
Festiwal Twórczości Korowód 2011 w Krakowie (finał)
Bieszczadzkie Anioły 2008 (trzecie miejsce)
Festiwal Piosenki „Reminiscencje Kabaretu Starszych Panów” w Opolu 2011 (wyróżnienie)

Zobacz stronę internetową zespołu i polub ich na facebooku

Zobaczcie wideoklipy zespołu Chwila Nieuwagi - "W niebie", "Szybko"

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka