Pod Strzechą na Danielce 2017

Miło nam oznajmić, że na Danielce 2017 będziemy gościć niedawno reaktywowany zespół Pod Strzechą 🙂 Znowu będziemy mieć możliwość usłyszeć w oryginale m. in. hity z kultowej już dziś kasety „Na Kredyt”, jak „Poemat”, „Wiosenne malowanie”, czy „Jajecznica”. Czy ktoś ją może jeszcze posiada??
Z pewnością usłyszymy też nowe piosenki.
O sobie piszą:
„Zespół Pod Strzechą swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w 1985r. na Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna w eksperymentalnym składzie: Beata Strzecha, Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski. Piosenka „Poemat” uzyskała wtedy zaszczytny tytuł rajdowej piosenki roku. Przez kilka następnych lat występował na scenach różnych festiwali w składzie Beata Koptas (Strzecha), Monika Mosionek, Robert Piekarski i Wojciech Koptas, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 1990r. wystąpił na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył wyróżnienie. Większość materiału muzycznego zespołu to kompozycje i teksty Beaty Koptas i Roberta Piekarskiego, które zostały zarejestrowane na dwóch kasetach („Na kredyt” 1990r.;”Od poniedziałku” 1993r.) i jednej płycie („Dziwna ta miłość” 2000r.)
W międzyczasie zespół koncertował w wielu miejscach w Polsce. Po 2001r. grupa zawiesiła swoją działalność, występując jedynie okazjonalnie.
W tym roku nastąpiła reaktywacja. Zespół gra w odświeżonym składzie: Beata Koptas, Monika Mosionek, Artur Fierzbik, Artur Stępień Wojciech Koptas i Roman Mosionek, a pierwszy koncert miał miejsce 9 czerwca w Radomiu. Mamy nadzieję, ze to początek kolejnej muzycznej przygody.”
Przypomnijmy, że część zespołu bywała na starożytnych Danielkach, a przynajmniej jego liderka i założycielka – Beata, czego dowody zamieszczamy poniżej 🙂
Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka