Informacje

Wstęp

Do wstępu na wszystkie koncerty będzie uprawniała specjalna, numerowana opaska w kolorze niebieskim (inne kolory będą zarezerwowane dla wykonawców i organizatorów), która będzie wydawana w recepcji festiwalowej, po wpłaceniu 50 zł jako darowizny dla Fundacji, na cel: Festiwal Danielka. Opaski będą przygotowane w określonej, ograniczonej ilości. Można je będzie także zarezerwować wcześniej, wpłacając darowiznę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Są dostępne pakiety zrzutkowe ze zniżką. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/festiwal-danielka-2023 Dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 25 zł. Możemy poprosić o pokazanie legitymacji. Dzieci poniżej wieku uczniowskiego (0-6 lat) bez opłaty. Prosimy wszystkich o udanie się zaraz po przybyciu na imprezę do recepcji/punktu informacyjnego w celu odbioru opaski.

Dojazd

Z Ujsoł drogą (bezpośrednie połączenia autobusowe z Rajczą PKP, Żywcem i Bielskiem-Białą):

Do Ujsoł dojeżdżamy autobusem z Rajczy lub Żywca (kierunek: Glinka, Złatna lub Soblówka – wszystkie przez Ujsoły). Wysiadamy na przystanku Ujsoły Stara Poczta czyli koło Nadleśnictwa i Straży Pożarnej (kto zapędzi się do centrum Ujsoł, musi wrócić ok. 0,5 km główną ulicą), wracamy kilkadziesiąt metrów w stronę Rajczy i kierujemy się w lewo, w ulicę Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”).  Maszerujemy drogą asfaltową dnem Doliny Danielki wzdłuż potoku Danielka do Chałupy (ok. 3 km z przystanku autobusowego).

Z Rajczy drogą (bezpośrednie połączenia PKP z Katowicami, Bielskiem, Żywcem, Rajczą, Zwardoniem; autobusowe z Żywcem, Bielskiem, Zwardoniem, Solą, Rycerką Górną):

Z dworca PKP Rajcza lub z przystanku PKP Rajcza-Centrum (tu nie wszystkie pociągi się zatrzymują) autobusem lub prywatnym mikrobusem do Ujsoł; dalej jak wyżej (niektóre busy po uzgodnieniu wożą pod samą Chałupę). Do Ujsoł: ok. 3,5 km z Rajczy-Centrum (rynek), ok. 5 km z dworca PKP Rajcza.

Z Rycerki górami (połączenia PKP i PKS – jak w Rajczy):

Ze stacji PKP Rycerka czerwonym szlakiem PTTK (kierunek: Rycerzowa), obok przekaźnika TV na stoku Hutyrowa (punkt orientacyjny widoczny z daleka) wychodzimy na grzbiet Urówki, gdzie czerwony szlak skręca lekko w prawo a z lewej strony dochodzi nieoznakowana ścieżka wiodąca z Ujsoł przez szczyt Urówki. Idziemy dalej czerwonym szlakiem i po około 50 metrach schodzimy ze szlaku w lewo, na ścieżkę oznaczoną białym kwadracikiem z zielonym domkiem, które to znaki doprowadzą nas przez przysiółek Stawiska do Doliny Danielki i dalej, skręcając asfaltem w lewo, po 250 m do Chałupy Chemików. Czas przejścia to ok. 1 godz. 30 min. marszu z PKP Rycerka. Ostatnio szlak „chatkowy” został odnowiony, więc nietrudno będzie go znaleźć.

Samochodem:

Z Katowic: Drogą Krajową 86 oraz DK1 do Bielska Białej, następnie nową drogą S1 do ronda w Przybędzy, dalej drogą DK1 do Rajczy, na rondzie w Rajczy skręcić w lewo w ul. Ujsolską (drogowskaz „Glinka”), w Ujsołach (2,5 km od zielonej tablicy miejscowości) skręcić w prawo w ul. Danielki (na zakręcie powinniście zobaczyć baner festiwalowy i drogowskaz „Dolina Danielki”), skąd 2,7 km do Chałupy.

Lokalizacja Chałupy Chemików (wystarczy wpisać w Google Maps lub w nawigacji Android „Chałupa Chemików”):

Wyświetl większą mapę

Parkingi

W Dolinie jest mało miejsc parkingowych.  Organizatorzy w miarę możliwości będą kierować samochody na parkingi zewnętrzne – specjalnie wydzielone tereny prywatne – gdzie może zostać pobrana opłata / darowizna za parkowanie. Umiejscowienie parkingów i wysokość ewentualnej opłaty będą podane do 10 sierpnia. Przestrzegamy przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych lub tam, gdzie może spowodować to utrudnienia w ruchu. Dolinę będzie patrolować Policja, a wjazd do niej może zostać zamknięty. Samochód można zostawić na parkingu w Ujsołach (zobacz lokalizację parkingu w Ujsołach – ul. Bystra 1). Szczerze polecamy przejażdżkę do nas rowerem – trasa z centrum Ujsoł do Chałupy jest urocza i nieforsowna. Miejsce do parkowania rowerów lub innych jednośladów znajdziemy.

Noclegi

 • Miejsca noclegowe w Chałupie są od czwartku 24 sierpnia do niedzieli 27 sierpnia w całości zarezerwowane dla wykonawców i organizatorów. Wejście do Chałupy będzie możliwe tylko dla osób z odpowiednim identyfikatorem/opaską.
 • Namioty: 
  • Wszystkim zainteresowanym, którzy przekażą datek na rzecz Fundacji/Festiwalu w wysokości 50 złotych po przyjeździe na imprezę (datek niezależny od opłaty za wstęp), zapewnimy miejsce na rozbicie standardowego namiotu turystycznego, na maks. 5 osób na terenie Chałupy Chemików na czas Festiwalu, czyli od piątku 25 sierpnia do niedzieli 27 sierpnia. Opłatę/darowiznę będzie można także zrealizować za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.
  • Mimo trwających prac przygotowawczych, rozbicie namiotu może być możliwe także od czwartku 24 sierpnia, po zgłoszeniu tego faktu pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl i uzyskaniu na to zgody. Za noc z czwartku na piątek będzie pobrana dodatkowa opłata na rzecz Chałupy Chemików, w wysokości 20 zł.
  • Jeśli ktoś chce przybyć jeszcze wcześniej, możliwy będzie jedynie nocleg w Chałupie, wg cennika Chałupy Chemików, podanego na stronie https://www.danielka.com.pl/2019/09/26/noclegi-i-rezerwacje/
  • Przed rozbiciem namiotu prosimy zgłosić się do Recepcji, gdzie – po okazaniu zaświadczenia ze zrzutki lub po przekazaniu datku – zostanie przydzielone Wam miejsce. Namiot recepcyjny będzie zlokalizowany na wysokości Chałupy przy samej drodze. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy.
 • Kampery, samochody z przyczepą kempingową. 
  • Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci wjazdu kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe i podanie numeru rejestracyjnego, pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl  do wtorku 22 sierpnia 2023, aby uzyskać potwierdzenie. Wjazd na pole namiotowe będzie możliwy od czwartku 24.08.2023 do piątku 25.08.2023 do godziny 10:00 rano, po uzyskaniu potwierdzenia i po przekazaniu datku na rzecz Fundacji/Festiwalu (po przyjeździe lub wcześniej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/festiwal-danielka-2023) w wysokości 100 zł. Kwota obejmuje podłączenie do prądu, które będzie możliwe od piątku ok. 12:00 – 13:00.
  • Miejsce na zaparkowanie zostanie przydzielone w recepcji. W przypadku jeśli recepcja jeszcze nie będzie czynna, prosimy zgłosić się do obsługi Chałupy.
  • Później, ze względów organizacyjnych, kamperem / samochodem z przyczepą kempingową będzie można wjechać tylko na jeden z parkingów zewnętrznych, gdzie może zostać pobrana opłata parkingowa. Umiejscowienie tych parkingów i wysokość ewentualnej opłaty będą podane do 10 sierpnia
  • UWAGA! Wjazd kamperem / samochodem z przyczepą kempingową na pole namiotowe wiąże się z przyjęciem do wiadomości, iż wyjazd może być możliwy dopiero w niedzielę 27.08.2023 po zakończeniu TPPS Danielka 2023, gdy pole namiotowe wystarczająco opustoszeje.
 • Bez śpiwora jak bez ręki… – wykonawcy, którzy nocują w Chałupie także powinni mieć swój śpiwór.
 • Zdecydowanie odradzamy zabieranie ze sobą zwierząt domowych.
 • Kontakt. We wszystkich sprawach związanych z noclegami można pisać pod adresem noclegi@festiwal.danielka.com.pl .

Wyżywienie

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać stoisko gastronomiczne, gdzie będziecie mogli nabyć za przystępną cenę ciepły posiłek, a także gorące i zimne napoje. Wrzątek na stoisku gastronomicznym będzie dostępny za darmo. Będzie możliwa płatność kartą, ale względu na słaby zasięg sieci komórkowej na terenie Chałupy, radzimy mieć przy sobie gotówkę.

Sanitariaty

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będą do dyspozycji toalety mobilne w odpowiedniej ilości, w tym też jedna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, oraz umywalki mobilne. Aby się odświeżyć, można skorzystać z potoku Danielka, który przepływa obok terenu Chałupy, jednak w takim wypadku prosimy nie używać sztucznych detergentów.

Zabezpieczenie przedmedyczne

Na terenie Chałupy w czasie imprezy będzie działać punkt zabezpieczenia przedmedycznego.

Ochrona

Teren Festiwalu będzie patrolowany przez specjalnie oznakowanych pracowników firmy ochroniarskiej.

Inne informacje

Na terenie Festiwalu będzie czuwać grupa wolontariuszy, ubranych w pomarańczowe kamizelki z napisem ORMOOchotniczy Ruch Młodych Obsługantów, których w czasie trwania imprezy będziecie mogli poprosić o niezbędne informacje i inną pomoc. Wcześniej – piszcie pod adresem info@festiwal.danielka.com.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka