Grzegorz Halama na Danielce 2022

Sobotni koncert wieczorny na Danielce 2022 poprowadzi sam Grzegorz Halama! A jego mina na zdjęciu mówi, że być może da się też namówić na mały występ? Nie możemy się doczekać 🙂

Za Wikipedią:

Absolwent Technikum Elektroniczno-Elektrycznego w Koszalinie i studium aktorskiego L’Art Studio w Krakowie. Odbył zasadniczą służbę wojskową w Szczecinku.

W 1989 zaczął występować w Kabarecie Bez Oparcia, a w 1991 i 1992 był częścią Autorskiego Kabaretu Rafała Kmity. W 1993 nawiązał współpracę z Damianem Rogalą. W 1995 założył własny kabaret Grzegorz Halama Oklasky, w którym występował z Jarosławem Jarosem. W 1996 zaczął współpracować z tzw. Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz środowiskową wytwórnią filmową A’Yoy, dla której nakręcił wiele autorskich krótkich form filmowych i zagrał m.in. w filmach Robin Hood – czwarta strzała i Nakręceni. W latach 1999–2003 z Dariuszem Kamysem tworzył kabaret Hi-Fi.

Szeroką rozpoznawalność zapewniła mu postać Śpiewającej Bakterii i piosenka „Śpiworki”, będącą parodią utworów hip-hopowych, która w sierpniu 2000 przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Na potrzeby programu Żule i bandziory wykreował z kolei postać Pana Józka, hodowcy drobiu z Chociul, który chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Pierwowzorem tej postaci jest nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno Elektrycznych, do którego uczęszczał Halama. W latach 2002–2011 co poniedziałek prezentował „Wywiady z Panem Józkiem” w programie Urywki z rozrywki na antenie Trójki.

W 2003–2004 współtworzył Projekt H.

W latach 2007–2008 występował jako profesor w programie TVN Clever – widzisz i wiesz. Wiosną 2010 był uczestnikiem programu rozrywkowego Polsatu Just the Two of Us. Tylko nas dwoje, w którym występował z Małgorzatą Ostrowską.

Od 2015 występuje z programem stand-upowym pt. „Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa”

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka