20 mar

Piątek w górach – V

Klub Prokultura / Katowice 19:00 - 00:00

piatek20mar

Zapraszamy na kolejny Piątek w górach – 20 marca o godz. 19:00. Tym razem wystąpią Paweł Wójcik i Tomek Lewandowski.
Bilety w cenie 25 w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu do kupienia w klubie. Rezerwacji można dokonać pod numerem 505 828 988 lub pisząc na rezerwacje@klubprokultura.pl

Paweł Wójcik to artysta pochodzący z Płocka. W 2011 roku zaczął tworzyć piosenki. Przez 2 lata zdążył zdobyć m.in. Grand Prix na festiwalu z Ostrołęce oraz nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
Paweł pisze teksty, dodaje akordy a grający na klawiszach Tomek Sarniak próbuje to ratować 😉

„Pachnie kiczem” z płyty „Obrazki”

„Spójrz na mnie jeszcze” z płyty „Obrazki”

https://www.facebook.com/pages/Paweł-Wójcik/117503931774260

____________________________

Tomek Lewandowski to kompozytor, gitarzysta i wykonawca kojarzony z nurtem piosenki balladowej i poetyckiej. Początkowo był silnie związany z piosenką turystyczną. Pamiętają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu m.in. Wrzosowisko, Yapa, Bazuna, OTGPS Szklarska Poręba. Tomek znalazł się także w gronie laureatów Danielki 1991, a w 2013 roku uczestniczył w reaktywacji tego festiwalu.

Tomek Lewandowski komponuje głównie do tekstów i wierszy Mirosława Bochenka, wielokrotnie nagradzanego poety. Poza działalnością solową współtworzy tzw. Trio Trzech Bardów (Szymon Zychowicz, Piotr Woźniak i Tomasz Lewandowski) z powodzeniem występujące na licznych koncertach w Polsce i za granicą.

Piosenka Tomka do słów Krzysztofa Lebionko pt. „Jaka Jesteś” stała się jego wizytówką i znalazła miejsce w wielu śpiewnikach turystycznych i harcerskich.

wojcik_tomek

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka