07 gru

Mikołajkowe spotkanie z „Sąsiadami” w Danielce.

Pensjonat Danielka 7 grudnia 2018 21:55 - 9 grudnia 2018 00:55

Pensjonat Danielka zaprasza na koncert zespołu „SĄSIEDZI” – posłuchajcie muzyki celtyckiej, autorskich piosenek żeglarskich i szant – tradycyjnych marynarskich pieśni pracy śpiewanych po polsku, angielsku i francusku.
Po koncercie w ramach śpiewanek zabrzmią kolędy i pastorałki no i oczywiście nasze kochane piosenki z krainy łagodności.
……….***……….
Na scenie:
Dominika Płonka – flety, śpiew (mezzosopran)
Elżbieta Król – skrzypce, śpiew (alt)
Jakub Owczarek – bodhran, śpiew (baryton)
Piotr Świeściak – gitara, śpiew (baryton)
Marek Wikliński – concertina, śpiew (bas)
Kamil Piotrowski – mandolina, gitara, śpiew (tenor)
Mirek Walczak – skrzypce, śpiew (baryton)
……….***………
W sobotę wspólne ścinanie choinki 6 metrowej a potem jej strojenie
……….***………

WYMAGANA REZERWACJA

Będzie dużo dobrej muzyki,ludzi, którym bliskie jest zarówno miejsce jak i twórczość oraz kompozycje wykonawców.

Noclegi w schronisku Chałupie Chemików 30 m od miejsca koncertów w pokojach wieloosobowych
Ilość miejsc noclegowych w Chatce Chemików ograniczona
W chatce do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, zabierz ze sobą prowiant, napitki, kapcie zmienne, śpiwór i wszelkie instrumenty.

Rezerwacje pod numerem: 509 963 313 lub
e-mail: danielkowegranie@gmail.com
Opłaty:
– 2 noclegi w chatce + koncerty 70 zł (ilość miejsc ograniczona)

Jeśli chcesz przyjechać do nas na weekend, wykonaj trzy proste kroki:

1. Zadzwoń pod numer 509 963 313 lub prześlij e-mail: danielkowegranie@gmail.com upewnij się czy są jeszcze miejsca, koniecznie zostaw kontakt do siebie
2. wpłać 70,00 zł za każdą osobę na konto:
93 1140 2004 0000 3002 7007 8990 z dopiskiem: sasiedzi
3. potwierdź sms-em lub e-mail dokonanie wpłaty – podaj nazwisko + ilość osób
4.Ostateczny termin rezerwacji 30 listopada 2018

Po koncertach zapraszamy wszystkich do wspólnego grania aż do rana
……….***………
„SĄSIEDZI” muzykując i śpiewając od szesnastu lat, przeszli długą drogę. Zaczynali od piosenki żeglarskiej. Później odkryli dla siebie muzykę irlandzką i bretońską – włączając do repertuaru nie tylko słynne „celtyckie” tańce – reele, jigi czy andro, ale także pieśni tradycyjne, głównie te związane z historią morską obu narodów, irlandzkie rebel songi oraz francuską muzykę dawną. Zgłębiając historię wielkich żaglowców, nie mogli pominąć szant, które zachwyciły ich swoją prostotą, surowością, a także humorem i nauką z nich płynącą. Chcąc jak najwierniej przekazać charakter tych prawdziwych pieśni morza, Sąsiedzi, jak dawni marynarze, śpiewają je a’cappella (w kilku językach), na siedem głosów – prezentując przy tym ze sceny historię i przeznaczenie każdej z nich.
Wędrując po wielu międzynarodowych festiwalach kultury marynistycznej (USA, Francja, Holandia, Niemcy, Norwegia i inne) odkrywali, jak bardzo różnorodna była muzyka dawnych pokładów, z jak wielu kultur czerpała, jak wiele mieszało się w niej melodii, rytmów, motywów i historii. Wszak muzyka na dawnych żaglowcach była jak jej załoga – z czterech stron świata.
Dziś taką właśnie muzykę wykonują Sąsiedzi. Inspirowaną wiatrem i wodą, bazującą na tradycjach wielu narodów, wspartą rodzimym folklorem górnośląskim, a nawet motywami bałkańskimi. To folk i „kraina łagodności”, etno i poezja morza, tradycja i współczesność w jednym – do tańca, do śpiewania, do zasłuchania.
Smaczku dodaje Sąsiadom fakt, iż wykonują ją na różne sposoby – a’cappella, wokalno-instrumentalnie czy tylko instrumentalnie, grając na akustycznych, tradycyjnych, rzadko widywanych u nas instrumentach, jak koncertina, kości, drumla, bodhran, mandolina. Wspierane przez dwoje skrzypiec i gitarę oraz mocne różnorodne głosy tworzą przebogate brzmienia.
Ta umiejętnie połączona mieszanka, szerokie inspiracje i radość ze wspólnego muzykowania tworzą barwną muzyczną opowieść, która sprawia, że grupa jest dziś jednym z bardziej różnorodnych zespołów sceny folkowej w Polsce. Ich „żonglerka nastrojów” to już znak rozpoznawalny.
To wszystko sprawia, że Sąsiedzi ze „swoją” muzyką świata już dawno wyszli poza scenę marynistyczną, folkową, zyskując uznanie wśród słuchaczy wielu innych, dalekich od folku, nurtów. Bo każdy w ich muzyce znajduje coś dla siebie.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka