11 mar

Marek Andrzejewski akustycznie

Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe 19:30 - 23:30

Zapraszam bardzo serdecznie na kolejne nasze spotkanie. Tym razem gościć będziemy Marka Andrzejewskiego ( „Lubelska Federacja Bardów” ) z przyjaciółmi.Od kilku ładnych lat a przede wszystkim od pierwszego solowego występu w Leśniczówce namawiałem Marka do nagrania akustycznej płyty. No i udało się bowiem pod koniec 2015 roku ukazała się świetna płyta „Akustycznie”. Jak brzmi ta płyta będziemy się mogli osobiście przekonać przychodząc na koncert promocyjny do Leśniczówki. Dodatkowo cieszy mnie fakt że na scenie Leśniczówki tak jak płycie wspomagać go będą jego z muzyczni przyjaciele Kasia Wasilewska i Jakub Niedoborek.

Marek Andrzejewski to numer jeden pod względem bytności na „MarkowymGraniu” i powoli staje się naszym stałym muzycznym bywalcem.

Ale myślę że dobrego grania nigdy za dużo i naprawdę warto poświęcić ten wieczór na wizytę w Leśniczówce

Marek Ł.

Link do wydarzenia na fecebooku: https://www.facebook.com/events/1011550358917045/

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.

Początkowo związany z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.

W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę „Trolejbusowy Batyskaf”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał dziewięć płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Na Markowym Graniu Marek będzie promował swoją najnowszą, czwartą autorską płytę p.t. AKUSTYCZNIE. W tym trzyosobowym koncercie naturalny głos pieśniarza spotyka się z akustycznymi strunowymi instrumentami: z gitarą klasyczną, mandoliną, bandżo, z antycznym oud i z uniwersalnymi od wieków skrzypcami.

 

więcej na:
www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
http://www.lfb.lublin.pl/sklad-lfb/marek-andrzejewski/
http://www.youtube.com/user/trolejbusowybatyskaf

 

 

tytuł koncertu:

Marek Andrzejewski

AKUSTYCZNIE

Kasia Wasilewska – skrzypce, śpiew. Swoją działalność artystyczną rozpoczęła w 1999 w lubelskiej grupie SAMHAIN, potem Kochankowie Sally Brown (Giżycko), Morże Być (Łańcut), Sauin oraz Igi Band. Od 2006 roku gra i śpiewa w Lubelskiej Federacji Bardów.
Jakub Niedoborek – oud, bandżo, mandolina, gitara klasyczna i inne instrumenty strunowe. Współpracuje m. in. z  Borysem Somerschafem, Kayah & Transoriental Orchestra (world music), Tanguillo (argentyńskie tango), Por Fiesta (flamenco), Fuente (orient & world music), El Duende (muzyka współczesna), Ciawes Swing (cygański jazz), Aires De Los Andes (muzyka latynoamerykańska).

Marek Andrzejewski – śpiew, gitara klasyczna

 

 

———————————————————————————————————————–

Utwory Marka Andrzejewskiego są lirycznym protestem przeciw urzeczowieniu człowieka we współczesnym świecie, próbują poruszyć głębokie pokłady naszej wrażliwości przytępionej przez zmuszające do konformizmu urządzenia społeczne.

Bogusław Wróblewski

redaktor naczelny „Akcentu

—————————————————————————————————————-

Na witaminę, której Marek Andrzejewski ma tak dużo, składa się dowcip, wdzięk, uśmiech, skromność i wielki talent. Podczas Bardograjki dla mnie był przede wszystkim poetą, trochę współczesnym, a trochę – może przez miasto, masę i maszynę gdzieś w tle jego tekstów – futurystycznym w stylu retro, w odcieniach sepii.

– Edyta Bodys – Internetowy Serwis Autorów i Kompozytorów

———————————————————————————————

„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.”

– Jan Poprawa krytyk muzyczny

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka