Wszystkiego Najlepszego na Danielce 2018

Na Danielce 2018 nie zabraknie niedawno reaktywowanej grupy Wszystkiego Najlepszego, która występowała ostatnio na wielu scenach Krainy Łagodności 🙂

Biografia

Zespół Wszystkiego Najlepszego założony został przez Macieja Rzeźnikowskiego pod koniec 1987 roku w Bydgoszczy. Od początku misją zespołu było tworzenie i śpiewanie piosenek, które nawet wtedy kiedy wykonuje się je tylko na jednej gitarze nie stracą wiele, nadających sie do wspólnego śpiewania, harmonijnych i nie banalnych mających tekst który może funkcjonować sam, nie jest o niczym a ma poruszyć struny wrażliwych osób.Tę misję zespół kontynuuje do dzisiaj. Bezpośrednią inspiracją stworzenia zespołu byli ludzie z Bydgoszczy i Torunia związani z piosenką turystyczną, poezją śpiewaną, organizujący cotygodniowe rajdy, wspólne śpiewania i piszący piękne pieśni Adam „Wója” Wachowicz, Krystyna Berndt, Adam Szarek, Lech Zagłoba, grupa Bez Idola , grupa Toruń, których członkowie zespołu mieli szczęście poznać i zaprzyjaźnić się. Pierwszy występ już jako „Wszystkiego Najlepszego” miał miejsce jesienią na Bazunie 1987. Zespół zaśpiewał wtedy „Balladę o facecie który został sam” oraz „Sen Starca” piosenki toruńskich autorów związanych z Grupą Bez Idola a szerzej nie znanych. Balladę o facecie napisał Jacek Niegowski a Sen Starca Andrzej Rawicki „Rawik”. Piosenki z Torunia przywoził Jacek Rzeźnikowski, starszy brat Maćka, studiujący wtedy matematykę w Toruniu i jeżdżący na rajdy i śpiewania z Bez Idolami, Markiem Kojro i całym środowiskiem toruńskich studentów. Potem była Yapa 1988 . Bardzo szybko w repertuarze grupy zaczęły pojawiać się własne kompozycje Maćka. Pierwszy tekst „Jesienne oczekiwanie” napisała Ola Bacińska, drugi „Na przekór przyszłej korekcie” napisała specjalnie dla zespołu, na gorąco, w swoim mieszkaniu podczas jednego ze wspólnych spotkań, Krystyna Berndt. Trzon zespołu od początku Stanowł założyciel zespołu, autor piosenek Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska ( wtedy jeszcze Pulkowska) i Beata Łapińska ( wtedy Rączkowiak) a przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych ludzi.W 1992 roku zespół nagrał i wydał kasetę „Na przekór przyszłej korekcie”
Ostatni występ zespołu miał miejsce na Przeglądzie „Weekend” we Wrocławiu w kwietniu 1993 roku.W latach 1999-2001 zespół na krótko powrócił i wystąpił na kilkunastu festiwalach i koncertach. Po latach przerwy od 50 Giełdy Piosenki Turystycznej w sierpniu 2017 roku w Szklarskiej Porębie zespół obecnie znów występuje a wydawnictwo Dalmafon wydało zremasterowany materiał z 1992 roku na płycie”Na przekór przyszłej korekcie”. Aktualny skład zespołu to: Justyna Rzeźnikowska- śpiew,instrumenty perkusyjne, Beata Łapińska – śpiew, Maciej Rzeźnikowski – gitara, śpiew, Grzegorz Bielawski- śpiew, Tomasz Keszkowski – gitara akustyczna, harmonijka ustna, śpiew, Iwo Jankowski – gitara akustyczna, klasyczna, śpiew i Sławek Szymeczko – gitara basowa.

Nagrody

Pierwsze miejsce na Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Uniejowie, pierwsze miejsce na Bakcynaliach w Lublinie za piosenkę „Na przekór przyszłej korekcie” , pierwsze miejsce na Yapie w Łodzi, na Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Radzyniu Chełmińskim, na Zamku w Świeciu, na Danielce i wielu innych przeglądach i festiwalach. Ukoronowaniem było pierwsze miejsce w 1989 roku na Giełdzie w Szklarskiej Porębie a w następnym roku Grand Prix na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Nagroda imienia Kuby Wencla za autorstwo piosenek dla Macieja Rzeźnikowskiego, Rajdowa Piosenka Roku dla „Taradajki” ze słowami Krystyny Berndt i muzyką Macieja Rzeźnikowskiego na Bazunie w 1990 roku i wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Studenckim za „Łapkę niedźwiadka” pamięci nieznanego żołnierza z Katynia ze słowami Anny Leonhardowej.

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka