Festiwal Danielka już za:
+ +
340 dni
18 godzin
31 minut
12 sekund

Wszystkiego Najlepszego na Danielce 2018

Na Danielce 2018 nie zabraknie niedawno reaktywowanej grupy Wszystkiego Najlepszego, która występowała ostatnio na wielu scenach Krainy Łagodności 🙂

Biografia

Zespół Wszystkiego Najlepszego założony został przez Macieja Rzeźnikowskiego pod koniec 1987 roku w Bydgoszczy. Od początku misją zespołu było tworzenie i śpiewanie piosenek, które nawet wtedy kiedy wykonuje się je tylko na jednej gitarze nie stracą wiele, nadających sie do wspólnego śpiewania, harmonijnych i nie banalnych mających tekst który może funkcjonować sam, nie jest o niczym a ma poruszyć struny wrażliwych osób.Tę misję zespół kontynuuje do dzisiaj. Bezpośrednią inspiracją stworzenia zespołu byli ludzie z Bydgoszczy i Torunia związani z piosenką turystyczną, poezją śpiewaną, organizujący cotygodniowe rajdy, wspólne śpiewania i piszący piękne pieśni Adam „Wója” Wachowicz, Krystyna Berndt, Adam Szarek, Lech Zagłoba, grupa Bez Idola , grupa Toruń, których członkowie zespołu mieli szczęście poznać i zaprzyjaźnić się. Pierwszy występ już jako „Wszystkiego Najlepszego” miał miejsce jesienią na Bazunie 1987. Zespół zaśpiewał wtedy „Balladę o facecie który został sam” oraz „Sen Starca” piosenki toruńskich autorów związanych z Grupą Bez Idola a szerzej nie znanych. Balladę o facecie napisał Jacek Niegowski a Sen Starca Andrzej Rawicki „Rawik”. Piosenki z Torunia przywoził Jacek Rzeźnikowski, starszy brat Maćka, studiujący wtedy matematykę w Toruniu i jeżdżący na rajdy i śpiewania z Bez Idolami, Markiem Kojro i całym środowiskiem toruńskich studentów. Potem była Yapa 1988 . Bardzo szybko w repertuarze grupy zaczęły pojawiać się własne kompozycje Maćka. Pierwszy tekst „Jesienne oczekiwanie” napisała Ola Bacińska, drugi „Na przekór przyszłej korekcie” napisała specjalnie dla zespołu, na gorąco, w swoim mieszkaniu podczas jednego ze wspólnych spotkań, Krystyna Berndt. Trzon zespołu od początku Stanowł założyciel zespołu, autor piosenek Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska ( wtedy jeszcze Pulkowska) i Beata Łapińska ( wtedy Rączkowiak) a przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych ludzi.W 1992 roku zespół nagrał i wydał kasetę „Na przekór przyszłej korekcie”
Ostatni występ zespołu miał miejsce na Przeglądzie „Weekend” we Wrocławiu w kwietniu 1993 roku.W latach 1999-2001 zespół na krótko powrócił i wystąpił na kilkunastu festiwalach i koncertach. Po latach przerwy od 50 Giełdy Piosenki Turystycznej w sierpniu 2017 roku w Szklarskiej Porębie zespół obecnie znów występuje a wydawnictwo Dalmafon wydało zremasterowany materiał z 1992 roku na płycie”Na przekór przyszłej korekcie”. Aktualny skład zespołu to: Justyna Rzeźnikowska- śpiew,instrumenty perkusyjne, Beata Łapińska – śpiew, Maciej Rzeźnikowski – gitara, śpiew, Grzegorz Bielawski- śpiew, Tomasz Keszkowski – gitara akustyczna, harmonijka ustna, śpiew, Iwo Jankowski – gitara akustyczna, klasyczna, śpiew i Sławek Szymeczko – gitara basowa.

Nagrody

Pierwsze miejsce na Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Uniejowie, pierwsze miejsce na Bakcynaliach w Lublinie za piosenkę „Na przekór przyszłej korekcie” , pierwsze miejsce na Yapie w Łodzi, na Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Radzyniu Chełmińskim, na Zamku w Świeciu, na Danielce i wielu innych przeglądach i festiwalach. Ukoronowaniem było pierwsze miejsce w 1989 roku na Giełdzie w Szklarskiej Porębie a w następnym roku Grand Prix na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Nagroda imienia Kuby Wencla za autorstwo piosenek dla Macieja Rzeźnikowskiego, Rajdowa Piosenka Roku dla „Taradajki” ze słowami Krystyny Berndt i muzyką Macieja Rzeźnikowskiego na Bazunie w 1990 roku i wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Studenckim za „Łapkę niedźwiadka” pamięci nieznanego żołnierza z Katynia ze słowami Anny Leonhardowej.

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka