Bractwo Wiecznego Natchnienia na Danielce 2016

Na Danielce 2016 nie zabraknie zdobywcy Grand Prix Danielki 2015, czyli zespołu

BRACTWO WIECZNEGO NATCHNIENIA

Początki zespołu sięgają 1989 roku kiedy to trójka zapaleńców zapragnęła zmienić świat przy pomocy dźwięków. Od tamtego czasu niezmiennie trzon zespołu tworzą: Martyna Smaruj – śpiew, Ryszard Smaruj – gitara akustyczna, śpiew, autor tekstów i muzyki oraz Piotr Wilczyński – gitara basowa. Podczas trwania tej długiej muzycznej przygody (trzeba być wiecznie natchnionym) pod różnymi szyldami nagraliśmy kilka płyt autorskich, zagraliśmy mnóstwo festiwali oraz koncertów w kraju i za granicą. Nasze utwory do dzisiaj można usłyszeć w wielu stacjach TV, a także rozgłośniach radiowych. W chwili obecnej skład zespołu uzupełniają: Grzegorz Zagórski – akordeon, instrumenty klawiszowe, Kamil Skicki – skrzypce oraz Artur Piwowarczyk – gitara klasyczna.

Od początku działalności zespół wierny był piosence autorskiej, a fascynacja takimi wykonawcami jak Bob Dylan czy Joan Baez nie pozostała bez wpływu na nasze brzmienie, które „doprawiliśmy” słowiańską wrażliwością. Momentem przełomowym był rok 1990 kiedy to wygraliśmy wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki w Katowicach i pojechaliśmy na finał do Wrocławia. Tam po trzech dniach zmagań znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych zespołów w Polsce. Nagrodą był wyjazd na festiwal opolski lecz z powodu braku funduszy do Opola pojechali tylko soliści. Po tym sukcesie odezwały się do nas firmy fonograficzne i rozpoczął się nasz kilkuletni flirt z muzyką komercyjną. Jednak po jakimś czasie ta formuła zaczęła nas „uwierać”, nie lubimy grać z playbacku i pod czyjeś dyktando. Z wielką radością wróciliśmy do tego co nam w duszy gra i w końcu czujemy się na swoim miejscu.

W 2015 roku braliśmy udział w większości festiwali z tzw. kręgu „krainy łagodności”, co zaowocowało wygraniem kultowej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W ostatnich dniach sierpnia zdobyliśmy Grand Prix na IX TPPS „Danielka 2015” w Ujsołach oraz nagrodę za najlepszą piosenkę festiwalu („Piosenka dla Hani”). Zostaliśmy także docenieni na OTPPS „Bazuna 2015”. W grudniu 2015 roku zdobyliśmy Grand Prix na festiwalu „Przy kominku” w Kielcach. Na tym samym festiwalu otrzymaliśmy także nagrodę specjalną przyznaną przez audycję „Mikroklimat” nadawaną na antenie Radia Rzeszów.

Wszyscy członkowie zespołu posiadają gruntowne wykształcenie muzyczne, świetnie rozumiemy się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. Jesteśmy zakochani w akustycznym brzmieniu, cenimy sobie także prawdę oraz szczerość muzycznego przekazu.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka