image

Wojtek Jarociński i Wacław Juszczyszyn to gitarzyści, wokaliści, autorzy tekstów i kompozytorzy z kręgu poezji śpiewanej. Bardzo często występują w duecie, czasem także solo.
Obydwaj stanowią do dzisiaj trzon legendarnego zespołu Wolna Grupa Bukowina, założonego na początku lat 70. ubiegłego wieku przez Wojciecha Bellona. Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Artyści są autorami lub współautorami wielu nieprzemijających utworów WGB, bez których muzyka „Krainy Łagodności” nie byłaby taka sama.
Wojtek Jarociński jest autorem m.in. piosenek:  „Rzeka” (muzyka i słowa), „Piosenka wiosenna”, „Pieśń łagodnych” (muzyka).
Wacław Juszczyszyn jest kompozytorem takich utworów, jak „Sielanka o domu”, „Chyli się dzień do kresu” czy „Sad”.

Zobacz stronę internetową Wolnej Grupy Bukowina i polub ich na facebooku.

Na stronie internetowej Markowego Grania organizowanego w chorzowskiej Leśniczówce przez Marka Łukaszczyka znajdziecie więcej informacji o Wojtku i Wacku napisanych przez nich samych. Obaj lubią grać na tej klimatycznej imprezie, występowali tam niejednokrotnie.

Polecamy także rozmowę z Wojtkiem Jarocińskim i Wacławem Juszczyszynem wyemitowaną w 2013 roku na antenie Polskiego radia PiK.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka