Wszystkiego Najlepszego na Danielce 2024

Z przyjemnością informujemy, że na Danielce 2024 wystąpi zespół Wszystkiego Najlepszego 🙂

Historia zespołu:

Połączyła nas podobna wrażliwość muzyczna, miłość do ballady, poezji i mądrych tekstów. Mimo tego że każdy występował osobno, poczuliśmy że wzajemnie się uzupełniamy i wzbogacamy a każdy z osobna jest dużo uboższy i dużo przyjemniej jest coś tworzyć zespołowo. Zdecydowaliśmy się zostać razem. Z tych spotkań kilku osób narodził się zespół Wszystkiego Najlepszego. Mieliśmy dużo szczęścia trafiając na siebie oraz  trafiając na samym starcie na  świetnych autorów tekstów, którzy pomogli nam zamienić nasze refleksje w słowo. Pierwszy tekst dla zespołu „Jesienne oczekiwanie” napisała nieznana wtedy a dzisiaj uznana poetka i autorka wielu znakomitych tekstów  Aleksandra Bacińska, drugi „Na przekór przyszłej korekcie” napisała w swoim mieszkaniu na gorąco, w czasie jednej z naszych spotkań, zarażając się naszym entuzjazmem  Krystyna Berndt. I tak się zaczęło.

Potem pojawiły się pierwsze sukcesu i nagrody: pierwsze miejsca na Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Uniejowie, Radzyniu Chełmińskim, Świeciu, na Bakcynaliach, na Yapie w Łodzi, na Danielce i wielu innych przeglądach i festiwalach. Ukoronowaniem było pierwsze miejsce  a w następnym roku Grand Prix na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Nagroda  imienia Kuby Wencla za autorstwo piosenek dla Macieja Rzeźnikowskiego , Rajdowa Piosenka Roku  dla „Taradajki” ze słowami Krystyny Bernd i muzyką Macieja Rzeźnikowskiego na Festiwalu Bazuna i  wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Studenckim za „Łapkę niedźwiadka” pamięci Nieznanego Żołnierza z Katynia do słów Anny Leonhardowej.

W sierpniu 2017 roku wydawnictwo Dalmafon wydaje płytę zespołu powstałą z materiału zrobionego w Studenckim Radiu Żak w Łodzi i wydanego na kasecie w 1992 roku, zremasterowango, z książeczką zawierającą wszystkie piosenki z płyty. W sierpniu również zespół wystąpił na 50 jubileuszowej Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie w bazie Pod Ponurą Małpą To początek kolejnego aktywnego okresu w historii Wszystkiego Najlepszego. Do zespołu dołącza na stałe Iwo Jankowski- bardzo zdolny gitarzysta i wokalista grający  w zespole już w latach  1999-2001, kiedy WN na dwa lata powrócił na scenę, na stałe zagościł też basista Sławek Szymeczko i skład zespołu wykrystalizował się. Rok 2018 i 2019 to już pełen kalendarz koncertów. We wrześniu 2019 po serii koncertów zespół nagrał płytę 'Wygnani Poeci” zawierającą 14 nowych kompozycji. WN aktywnie koncertuje i komponuje nowe piosenki. W marcu 2023 zespół wydał kolejną płytę „Małe miasteczka” i rozpoczął intensywną trasę koncertową 🙂

Obecny skład zespołu:

Justyna Rzeźnikowska – śpiew, instrumenty perkusyjne
Beata Łapińska – śpiew 
Maciej Rzeźnikowski – śpiew, gitara klasyczna, słowa, muzyka
Tomasz Keszkowski – harmonijka, gitara akustyczna, śpiew
Iwo Jankowski – gitara akustyczna, gitara klasyczna, śpiew 
Sławek Szymeczko – gitara basowa

Gościnnie występuje często z nami Iza Kamińska na skrzypcach i Grzegorz Bielawski śpiew.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka