Wołosatki na Danielce 2017

W piątkowy wieczór na Danielce 2017 będziemy mieli okazję pośpiewać razem z grupą Wołosatki. Wołosatki to absolutny fenomen piosenki turystycznej – ten legendarny zespół wylansował wiele klasycznych przebojów, wydał kilkanaście płyt, koncertuje od 43 lat, a w skład zespołu wchodzą ciągle głównie młode dziewczyny 🙂

Info ze strony internetowej http://www.wolosatki.pl/:

„Wołosatki – harcerski zespół wokalno-instrumentalny – powstał w 1974 roku. Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki.

Muzycznie poruszają się w stylistyce ballady, bossanowy, bluesa, reggae, country, rock`n rolla. Zespół wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał kilkanaście płyt oraz dziesięć edycji „Śpiewniczka Bieszczadniczka”. Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień. Po zdobyciu wszystkich możliwych nagród na Ogólnopolskich Przeglądach Piosenki Turystycznej YAPA i Bakcynalia, od 1988 roku występuje tam jedynie w charakterze zaproszonego gościa.

Wołosatki dopracowały się własnego, rozpoznawalnego stylu. Koncerty prezentowane w kraju i za granicą oparte są na szerokim, nie tylko turystycznym repertuarze. W innych krajach nie ma odpowiednika takiego trendu muzycznego, jaki prezentuje zespół. Nic więc dziwnego, że Wołosatki nie mieszczą się w klasycznych formach zagranicznych festiwali, wśród chórów, orkiestr, wieloosobowych zespołów wokalnych. Ale właśnie niepowtarzalność grupy w zestawieniu z innymi jest powodem licznych zaproszeń na krajowe i zagraniczne sceny.”

Wśród tych zaproszeń znalazło się także zaproszenie na naszą Danielkę. Koncertu Wołosatek na Festiwalu Danielka nie można przegapić. Będzie to doskonała okazja do wspólnego pośpiewania z tą uroczą grupą, a także do zapoznania się z ich nowymi piosenkami i aranżacjami 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka