Sklep z Ptasimi Piórami i Kostka Cukru na Danielce 2018

Obchodzący 40-lecie działalności Sklep z Ptasimi Piórami oraz zespół muzyczno-kabaretowy Kostka Cukru wystąpią na Danielce 2018 w wielopokoleniowym programie „Czwarta młodość” 🙂

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami jak: pianista grupy YES – Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy – Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 7 autorskich płyt CD, nagrał wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji.

Kostka Cukru – zespół muzyczno-kabaretowy, założony w Szczecinie w roku 2003 przez Ryszarda Leoszewskiego – muzyka, oraz Barbarę Stenkę – autorkę tekstów i poetkę. Grupa składa się z byłych członków Grupy Artystycznej „Arfik”.Grupa debiutowała w 2003 roku spektaklem „Wypożyczalnia”, zdobywając główne nagrody na Festiwalach Teatralnych (między innymi Dziatwa 2003).Potem przyszedł czas na repertuar kabaretowy, z którym występowali w całej Polsce. Poza licznymi koncertami w całym kraju, grupa wygrała liczne Festiwale, występując między innymi na 43 Festiwalu piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 2007, czy na Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu w roku 2008.Piosenki „Kostki Cukru” można usłyszeć w Radiowej Trójce w audycjach „Powtórka z rozrywki” i „Akademia Rozrywki”.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka