PLATEAU na X Danielce :)

Zespół PLATEAU istnieje od 2000 roku.
Od momentu powstania zagrali ponad pół tysiąca koncertów: w Polsce, Austrii i Niemczech i za oceanem. Grają muzykę rockowo – poetycką. Są uważani za jeden z najlepiej wypadających na żywo zespołów w Polsce!
Mają na koncie pięć oficjalnie wydanych płyt:
– „Megalomania” (2005, Universal Music Polska)
– „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk” (2007, MJM Music/EMI Music Polska)
– „Krótka wiadomość tekstowa” (2009, MJM Music/EMI Music Polska)
– „Projekt Grechuta” (2011, 4ever Music/Warner Music Polska)
– „W związku z Tobą” (2016, FonoFarma/Universal Music Polska)

Historia zespołu:
– Już rok po powstaniu, zespół HEY zaprosił ich na dużą trasę koncertową.
– W 2002 nagrali teledysk do piosenki „Pomiędzy złem a dobrem”, który dostał się do ramówki MTV i VIVY, stając się ich pierwszym, jeszcze wtedy nieoficjalnym singlem. Przez kolejne lata zespół dużo koncertował, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą- odwiedzili m.in. kilkakrotnie Niemcy i Austrię.
– W październiku 2005 ukazał się ich debiutancki album „Megalomania”.

Płytę promowały single i teledyski: „Sto lat samotności”, „Pomiędzy złem a dobrem” i „To nie ty”. Zespół dostał znakomite recenzje od krytyków. Po wydaniu tej płyty zespół wyruszył w trasę koncertową „Megalomania Tour”, obejmującą nie tylko kluby muzyczne, ale i…zakłady karne.

Na początku 2007 roku wyruszyli w opisywaną na bieżąco na swoim blogu internetowym podróż Wozem Cyrkowym po Polsce. Efektem tej podróży było wydanie ich drugiej płyty – koncept albumu pt. „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk” (premiera: maj 2007).

Płyta przyniosła zespołowi przebój- piosenka „Igorek”, promująca album, trafiła na kilkanaście list przebojów w całym kraju, a teledysk do utworu, na samym tylko portalu You Tube obejrzało już ponad 150.000 osób.

Kolejnym przebojem zespołu jest piosenka „Nic nie pachnie jak Ty”, nagrana w duecie z gwiazdą polskiej sceny muzycznej, Renatą Przemyk”. Utwór dostał się na najważniejsze listy przebojów Polski (m.in. doszedł do pierwszego miejsca na Liście Przebojów „Trójki”), a także na TOP20 listy najczęściej granych singli w polskich stacjach radiowych (Polish National Chart)

Zespół jest finalistą Festiwalu TOP TRENDY 2008 w Operze Leśnej w Sopocie.

W kwietniu 2009 ukazała się ich trzecia płyta- „Krótka wiadomość tekstowa”, którą promuje utwór „Najbardziej”.

W marcu 2011 roku ukazał się ich czwarty album, którego producentem muzycznym jest Wojciech Waglewski- lider zespołu VOO VOO.
Płyta „Projekt Grechuta” zawiera 10 utworów Marka Grechuty w nowych, zaskakujących aranżacjach. Płyta spędziła kilka tygodni na Liście OLIS- najlepiej sprzedających się albumów w Polsce!

Po premierze płyty zespół wyruszył w trasę koncertową, obejmującą 50 koncertów, m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie, w filharmonii Bałtyckiej, czy w Filharmonii Krakowskiej. W sierpniu 2011 ich koncert dla półmilionowej publiczności otworzył XVII Przystanek Woodstock.

Podczas trasy towarzyszyli im goście- m.in. Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Ostrowska, Renata Przemyk, Ania Wyszkoni, Katarzyna Groniec, Marek Jackowski (ex. Anawa), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Lech Janerka, Maciej Balcar (Dżem), Marek Piekarczyk (TSA), Titus (Acid Drinkers), Muniek Staszczyk, Piotr Cugowski…

Zespół został nominowany do prestiżowej nagrody „Róże Gali 2011” za album „Projekt Grechuta”.

W grudniu 2011 roku PLATEAU zagrali dwutygodniowe tournee po USA i Kanadzie.

Na początku 2013 roku, do stacji radiowych trafił singiel „Niebezpiecznie piękny świt”, który zapowiada piąty, autorski album zespołu.

http://www.plateau.pl/

https://www.facebook.com/zespol.plateau/

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka