Marek Andrzejewski AKUSTYCZNIE na X Danielce :)

Na X Danielce wystąpi Marek Andrzejewski w projekcie AKUSTYCZNIE, czyli:

Marek Andrzejewski – śpiew, gitara klasyczna
Jakub Niedoborek – oud, bandżo, ukulele, bałałajka, gitara klasyczna
oraz jako gość specjalny: Michał Andrzejewski – piano

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.
W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem „Grupa Chwilowa”. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku (21 lat temu). Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.
W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf”.
Od 1999 roku współtworzy Lubelską Federację Bardów – rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Marek ma w dorobku dwanaście płyt z Lubelską Federacją Bardów, a także cztery autorskie: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003) i „Elektryczny sweter” (2012), „AKUSTYCZNIE” (2015)

Jakub Niedoborek – wyjątkowo wszechstronny muzyk.
Niezwykły talent w połączeniu z dbałością o szczegóły oraz kompletną edukacją muzyczną sprawiają, że spod jego rąk wypływają urzekające melodie. Współtworzy następujące projekty: Kayah & Transoriental Orchestra (world music), Tanguillo (argentyńskie tango), Por Fiesta (flamenco), Fuente (orient & world music), El Duende (muzyka współczesna), Ciawes Swing (cygański jazz), Aires De Los Andes (muzyka latynoamerykańska).
Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z: Kayah, Jadwigą Rappe, Krzesimirem Dębskim, Borysem Somerschafem, Markiem Ravskim. Jest jednym z nielicznych gitarzystów wykonujących podczas recitali zarówno muzykę „klasyczną” jak i flamenco.

więcej na: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
http://www.lfb.lublin.pl/sklad-lfb/marek-andrzejewski/
http://www.youtube.com/user/trolejbusowybatyskaf

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka