Jacek Stęszewski z zespołem na Danielce 2017

Przedstawiamy Jacka Stęszewskiego – pieśniarza z Katowic. Notkę o Jacku cytujemy z jego strony internetowej http://steszewski.art.pl

Jacek Stęszewski (rocznik 1980, katowiczanin), pieśniarz, kompozytor prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Najważniejsza w jego twórczości, poza melodiami, od których nie można się uwolnić, jest jednak warstwa tekstowa: gęsta od metafor, naładowana skojarzeniami i środkami stylistycznymi, tak rzadko pojawiającymi się we współczesnym tekściarstwie. Choć raczej należałoby powiedzieć, poezji. Bo słowa utworów Jacka Stęszewskiego to najwyższej próby poezja, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem.

Jak sam przyznaje, w życiu najbardziej lubi tworzyć piosenki i je śpiewać. Jest samoukiem, nie ma muzycznego wykształcenia, niezależność artystyczną przedkłada ponad wszystko, co zjednuje mu rzesze fanów, zachwyconych jego bezpośredniością i ujmującym uśmiechem.

Jacek Stęszewski tworzy piosenki już od wielu lat, jednak dopiero w 2012 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. Do tej pory wydał 2 płyty: „Księżycówka” (2014) i „Peweksówka” (2017)

Jacek jest również wokalistą grupy Koniec Świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: folk/punk rockowy. Zespół powstał z inicjatywy Jacka w 2000 roku. Ma na swoim koncie 7 albumów i wiele zagranych koncertów.”

Na Danielkowej scenie razem z Jackiem wystąpią:
Janusz Binkowski – klawisz, gitara, stopa kulawego, śpiew
Michał Kubarski – akordeon
Władysław Kołodziejczyk – skrzypce, bas

 

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka