Grupa Nijak na Danielce 2017

„Żarty”, „Zajazd pod Różą”, „Piosenka na rozgrzanie”, „Nogi”, „Piwo”…to wszystko piosenki jeszcze starsze i bardziej znane niż Bogurodzica! Znamy je od zawsze z turystycznych śpiewanek przy ogniskach, w schroniskach i chatkach studenckich. W niektórych z nich stanowią punkt obowiązkowy na każdej imprezie, w tym także w Chałupie Chemików. A to wszystko supergrupa Nijak 🙂 Oczywiście mają też nowe piosenki, co udowodnili w czasie ostatniego występu na imprezie Danielkowej w Leśniczówce w ramach Markowego Grania.

O sobie na stronie internetowej http://nijak.com.pl piszą skromnie:

„Historia naszej grupy rozpoczęła się ponad 30 lat temu występem w Łodzi na festiwalu piosenki turystycznej YAPA w 1978 roku. Nijak wyrósł z łódzkiego turystycznego ruchu studenckiego lat 70-tych i 80-tych. Wcześniej działaliśmy jako kabaret Nijak co zaowocowało sukcesem na przeglądzie kabaretów PAKA w Krakowie w 1989 roku. W latach 80 i 90-tych Nijak śpiewał w klubach studenckich, domach kultury i remizach strażackich w całej Polsce. Grupa jest laureatem „Wrocławskiej Złotej Dziesiątki”, Yapy, Paki a za piosenkę „Kopciuszek” wyróżniono nas w Opolskich Debiutach w 1984 roku. W naszym repertuarze mamy ponad 150 piosenek turystycznych, kabaretowych, szant i piosenek o miłości. Większość z nich zarejestrowana została na pięciu płytach N,I,J,A,K.”

Normalną koleją rzeczy jest, aby grupa Nijak w końcu osobiście zawitała w Chałupie Chemików – i tak się stanie! Nijaki zagrają i zaśpiewają (pewnie razem z nami wszystkimi) na Danielce 2017 w sobotę 26 sierpnia 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka