07 sie

Śpiewanki – Muszyna

Muszyna - Złockie 7 sierpnia 2015 20:00 - 8 sierpnia 2015 00:00

Każdego roku na przełomie lipca i sierpnia (wszystko zależy od daty Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie) na dwa wieczory baza namiotowa Muszyna-Złockie zamienia się w „salę koncertową”. Formalnie Śpiewanki to dwa koncerty: piątek od ok. 21.30, sobota od ok. 21.30, ale w rzeczywistości muzyka w szczególnej, wyjątkowej formie gości na bazie od piątkowego poranku do niedzielnego wieczora, grana i śpiewana gdzieś pomiędzy namiotami rozrzuconymi po łące. Klimat spotkania w górach, klimat wspólnego muzykowania a przede wszystkim górski krajobrazy, odległość od cywilizacji, formuła działania bazy decydują o kształcie muszynowych Śpiewanek.
Koncerty odbywają się w specjalnie na tą okoliczność budowanym zadaszonym „amfiteatrze”. Wystrój sceny nawiązuje do tematu przewodniego, który w każdym roku dobierany jest jako koniecznie wieloznaczny a w dodatku z pogranicza turystyki, muzyki a czasem żartu.
Występy odbywają się BEZ PRĄDU, na bazie zwyczajnie nie ma elektrycznego prądu, oświetlenie koncertów zapewniają świece.
Koncerty są bezpłatne, opłacie podlega tylko nocleg na bazie.

Szczegóły na stronie na facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka