Poniżej szczegóły imprezy, podane przez Marka Łukaszczyka na jego stronie Markowe Granie.
26.02.2016 ( piątek ) godz 19:30: Reminiscencje festiwalu „Danielka 2015”
Tym razem wspólnie z organizatorami festiwalu „Danielka” postanowiliśmy zorganizować wieczór poświęcony tej wspaniałej imprezie. Tak więc będzie to wieczór opowieści, wspomnieni, anegdot,konkursów, niespodzianek na temat tego festiwalu. Oczywiście nie zabraknie dobrej muzyki o co zadbają zaproszeni goście.
Przemek ” Śliwka” Niwiński jeden z liderów grupy „Do Góry Dnem” ( w pełnym składzie można było ich usłyszeć na Danielce 2015 ). Przemek to prawdziwa chodząco-grająco-śpiewająca encyklopedia piosenek z naszych klimatów. Nasz przyjaciel Jasiu mówi że jeżeli „Śliwka” nie zna jakieś piosenki to znaczy że ona po prostu nie istnieje.Mam nadzieję że jego obecność pozwoli nam ubrać w muzykę wspomnienia o artystach których mieliśmy przyjemność zobaczyć i usłyszeć na Danielkowej scenie. Próbkę tego jak ładnie brzmi „Śliwka” solo mieliśmy na naszej scenie podczas jego krótkiego występu w lutym 2015 kiedy głównym daniem była „LFB”.
„Bractwo Wiecznego Natchnienia” to zespól który na Danielce 2015 bezapelacyjnie wygrał konkurs i zgarnął grand prix. Ubiegły rok był dla tej grupy pasmem sukcesów zwycięstwo na Giełdzie w Szklarskiej Porębie nagrody na Bazunie i Yapie. Ciekawe jak zaprezentują się na naszej skromnej scenie ale po tym co usłyszałem na festiwalu spodziewam się ciekawego koncertu.
„Zespół Zaburzeń Afektywnych” niedawno utworzona grupa przez dwóch przystojnych młodzieńców sympatyzujących z chatką Danielką czyli Marcina i Tomka. W tym przypadku sam jestem ciekaw efektu bo obu znam z ich poprzednich zespołów a w tym składzie będę ich widział po raz pierwszy ale znając ich umiejętności i wrażliwość mam pewność że będzie mi się podobało.
Oczywiście jak zwykle SERDECZNIE ZAPRASZAM wszystkich do Leśniczówki i myślę, że tego spotkania nie wolno przegapić.Tak więc DO ZOBACZENIA w LEŚNICZÓWCE
Marek Ł
BRACTWO WIECZNEGO NATCHNIENIA
Początki zespołu sięgają 1989 roku kiedy to trójka zapaleńców zapragnęła zmienić świat przy pomocy dźwięków. Od tamtego czasu niezmiennie trzon zespołu tworzą: Martyna Smaruj – śpiew, Ryszard Smaruj – gitara akustyczna, śpiew, autor tekstów i muzyki oraz Piotr Wilczyński – gitara basowa. Podczas trwania tej długiej muzycznej przygody (trzeba być wiecznie natchnionym) pod różnymi szyldami nagraliśmy kilka płyt autorskich, zagraliśmy mnóstwo festiwali oraz koncertów w kraju i za granicą. Nasze utwory do dzisiaj można usłyszeć w wielu stacjach TV, a także rozgłośniach radiowych. W chwili obecnej skład zespołu uzupełniają: Grzegorz Zagórski – akordeon, instrumenty klawiszowe, Kamil Skicki – skrzypce oraz Artur Piwowarczyk – gitara klasyczna.
Od początku działalności zespół wierny był piosence autorskiej, a fascynacja takimi wykonawcami jak Bob Dylan czy Joan Baez nie pozostała bez wpływu na nasze brzmienie, które „doprawiliśmy” słowiańską wrażliwością. Momentem przełomowym był rok 1990 kiedy to wygraliśmy wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki w Katowicach i pojechaliśmy na finał do Wrocławia. Tam po trzech dniach zmagań znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych zespołów w Polsce. Nagrodą był wyjazd na festiwal opolski lecz z powodu braku funduszy do Opola pojechali tylko soliści. Po tym sukcesie odezwały się do nas firmy fonograficzne i rozpoczął się nasz kilkuletni flirt z muzyką komercyjną. Jednak po jakimś czasie ta formuła zaczęła nas „uwierać”, nie lubimy grać z playbacku i pod czyjeś dyktando. Z wielką radością wróciliśmy do tego co nam w duszy gra i w końcu czujemy się na swoim miejscu.
W 2015 roku braliśmy udział w większości festiwali z tzw. kręgu „krainy łagodności”, co zaowocowało wygraniem kultowej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W ostatnich dniach sierpnia zdobyliśmy Grand Prix na IX TPPS „Danielka 2015” w Ujsołach oraz nagrodę za najlepszą piosenkę festiwalu („Piosenka dla Hani”). Zostaliśmy także docenieni na OTPPS „Bazuna 2015”. W grudniu 2015 roku zdobyliśmy Grand Prix na festiwalu „Przy kominku” w Kielcach. Na tym samym festiwalu otrzymaliśmy także nagrodę specjalną przyznaną przez audycję „Mikroklimat” nadawaną na antenie Radia Rzeszów.
Wszyscy członkowie zespołu posiadają gruntowne wykształcenie muzyczne, świetnie rozumiemy się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. Jesteśmy zakochani w akustycznym brzmieniu, cenimy sobie także prawdę oraz szczerość muzycznego przekazu.
Dołączcie do wydarzenia na facebooku.