12 kwi

Danielkowe Granie II Edycja

Ujsoły, ul. Danielki 126A 12 kwietnia 2019 21:00 - 14 kwietnia 2019 03:00

WEEKEND KWIETNIOWY 12-14 .04.2019 czyli „Danielkowe Granie” II Edycja na wysokim poziomie.
Nasza muzyczna propozycja:
Było Nas Trzech ,Słodki Całus od Buby, Flash Creep
W piątek rozpoczynamy ok g.21
w sobotę o godz 17
Po muzycznej uczcie zapraszamy na wspólne śpiewanie afterparty aż do śniadania.

*******

WYMAGANA REZERWACJA –

Będzie dużo dobrej muzyki,ludzi, którym bliskie jest zarówno miejsce jak i twórczość oraz kompozycje wykonawców.

Noclegi w schronisku Chałupie Chemików 30 m od miejsca koncertów w pokojach wieloosobowych
Ilość miejsc noclegowych w Chatce Chemików ograniczona
W chatce do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, zabierz ze sobą prowiant, napitki, kapcie zmienne, śpiwór i wszelkie instrumenty.

Rezerwacje pod numerem:509 963 313 sms
lub
e-mail: danielkowegranie@gmail.com
Opłaty:
– 2 noclegi w chatce + koncerty 140 zł (ilość miejsc ograniczona) TERMIN do 31.03.2019 r.

Jeśli chcesz przyjechać do nas na weekend, wykonaj trzy proste kroki:

1. Zadzwoń pod numer 509 963 313 lub wyslij sms prześlij e-mail: danielkowegranie@gmail.com upewnij się czy są jeszcze miejsca, koniecznie zostaw kontakt do siebie
2. wpłać za każdą osobę na konto: Uwaga zmiana nr – 70 1160 2202 0000 0003 3567 4155 (Barbara Thomas) z dopiskiem danielkowe granie
3. potwierdź sms-em lub e-mail dokonanie wpłaty – podaj nazwisko + ilość osób
Po koncertach zapraszamy wszystkich do wspólnego grania aż do rana 

**********************************************
Parę słów o wykonawcach

Piątek
BYŁO NAS TRZECH·
Zespół zawiązany w wyniku kilku, może kilkunastu wspólnie prześpiewanych imprez w Chałupie Chemików w dolinie Danielki. Umiejętności przyzwoite, zapał mniej więcej na podobnym poziomie. Najważniejsze, żeby było miło. Oficjalne założenie zespołu: 26 lipca 2008 roku. Z początku jedyne takie trio, w którym wszyscy muzycy nosili jeden i ten sam krawat – zakupiony w second-handzie.
Zespół od czasu do czasu zbiera się w pełnym składzie w chatce i wtedy to właśnie tam można posłuchać interpretacji znanych utworów chałupianych i polskiej muzyki rozrywkowej (choć Johnny też czasem śpiewa w języku obcym nam klasowo). Jerry bryluje w piosenkach polskich lat 80. z repertuaru różnych grup wówczas popularnych, a Jaraszek… cóż, śpiewa wszystko, potrzebuje tylko właściwej zachęty.
Obecny skład BNT to już sekstet – do grupy dołączył młody duchem Mykolog, który po długiej przerwie powrócił do swoich ulubionych skrzypiec, Zdzisław Szczypka grający na mandolinie, banjo, harmonijce oraz Jacek Tomala na cajonie i “przeszkadzajkach”. Takich przykładów jest więcej, a lista nie jest zamknięta. Było Nas Trzech z pewnością jeszcze zaskoczy swoich wiernych fanów zarówno składem jak i repertuarem…
Skład zespołu Było Nas Trzech:
Jacek “Johnny” Folęga – gitara, śpiew
Jarosław Drozd – gitara, śpiew
Jerzy Chlebicki – gitara basowa
Leszek Trząski – skrzypce
Zdzisław Szczypka – gitara, mandolina, banjo, harmonijka, śpiew
Jacek Tomala – cajon, perkusjonalia
… było nas trzech, w każdym z nas inna krew…

Słodki Całus od Buby

Będziemy mieli przyjemność gościć trzech uzdolnionych muzyków którzy kiedyś stanowili filary znanej i lubianej grupy „SŁODKI CAŁUS OD BUBY”. W kolejności alfabetycznej Krzysztof „JURKIEL” Jurkiewicz, Mariusz „KAPEĆ” Kamper oraz Mariusz „Mariaszek” Wilke.

Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to trzech wyznawców rock and rolla, Bellona i Kaczmarskiego postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Po kilku latach i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp. wykrystalizował się skład zespołu, który do dzisiaj przetrwał w formie: Krzysztof Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew ; Mariusz Kamper – gitary, śpiew ; Jarosław Medyński- harmonijka ustna; Jacek Jakubowski – akordeon.

Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali…

Flach Creep

Zespół Flash Creep powstał pod koniec roku 2003.

Oficjalną działalność rozpoczął od koncertu w Tawernie „Stary Port” w Krakowie, w styczniu 2004. Od tej pory pokazuje się w tawernach, pubach i na festiwalach w całej Polsce i zagranicą, gdzie zagrał ponad 200 koncertów.

Repertuar zespołu stanowią pieśni i ballady morskie, amerykańska i celtycka muzyka folkowa oraz utwory autorskie – głównie nastrojowe ballady o tęsknocie, oczekiwaniu, emocjach z morzem związanych i o bliskich, którzy czekają „na tych co na morzu”.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta „Sen”.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka