Było Nas Trzech na Danielce 2017

Było Nas Trzech w nowym, pełnym, obecnie 6-osobowym składzie wystąpi na Danielce 2017 w ramach piątkowego koncertu wieczornego 🙂 O sobie piszą:

„Zespół zawiązany w wyniku kilku, może kilkunastu wspólnie prześpiewanych imprez w Chałupie Chemików. Umiejętności przyzwoite, zapał mniej więcej na podobnym poziomie. Najważniejsze, żeby było miło. Jedyne takie trio, w którym wszyscy muzycy noszą jeden i ten sam krawat – zakupiony w second-handzie.
Zespół od czasu do czasu zbiera się w pełnym składzie w chatce i wtedy to właśnie tam można posłuchać interpretacji znanych utworów chałupianych i polskiej muzyki rozrywkowej (choć Johnny też czasem śpiewa w języku obcym nam klasowo). Jerry bryluje w piosenkach polskich lat 80. z repertuaru różnych grup wówczas popularnych, a Jaraszek… cóż, śpiewa wszystko, potrzebuje tylko właściwej zachęty.
BNT często zaprasza do współpracy innych muzyków, zwłaszcza tych z młodego pokolenia. Niekiedy występuje z nimi wirtuozerski multiinstrumentalista Filip Chlebicki, a Bartek Kraczyński gra na instrumentach perkusyjnych. Z BNT grały także Kasia Czech (skrzypce) i Jadzia Mikołajczyk (altówka). Ostatnio dołączył młody duchem Mykolog, który po długiej przerwie powrócił do swoich ulubionych skrzypiec. Takich przykładów jest więcej, a lista nie jest zamknięta. Było Nas Trzech z pewnością jeszcze zaskoczy swoich wiernych fanów zarówno składem, jak i repertuarem…

No i znowu nas zaskoczyli 🙂 Obecnie BNT występuje w składzie: Jacek Folęga „Johnny” – lider (śpiew, gitara), Jerzy Chlebicki (bas), Jarosław Drozd (gitara, śpiew), Leszek Trząski (skrzypce), Zdzisław Szczypka (mandolina, banjo, gitara, harmonijka, śpiew) i Jacek Tomala (cajon i inne instrumenty perkusyjne). Ich aktualny repertuar to energetyczna mieszanka country i folku, głównie piosenki z repertuaru takich artystów, jak Johnny Cash czy Dan Fogelberg, w przekładzie-interpretacji Johnnego, a także kompozycje autorskie. Było Nas Trzech występuje od czasu do czasu w chorzowskiej Leśniczówce w ramach Markowego Grania, ostatnio zespół zagrał na 16 Południku k. Złocieńca. Na nowożytnej Danielce występuje jak dotąd co 2 lata, poprzednio w latach 2013 i 2015.  Mamy jednak przeczucie, że w tym roku będzie to koncert wyjątkowy. Zapraszamy 🙂

 

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka