Było Nas Trzech na Danielce 2015

Zespół zawiązany w wyniku kilku, może kilkunastu wspólnie prześpiewanych imprez w Chałupie Chemików. Umiejętności przyzwoite, zapał mniej więcej na podobnym poziomie. Najważniejsze, żeby było miło. Jedyne takie trio (ostatnio – kwartet), w którym wszyscy muzycy noszą jeden i ten sam krawat – zakupiony w second-handzie.
 
Zespół od czasu do czasu zbiera się w pełnym składzie w Chałupie i wtedy to właśnie tam można posłuchać m. in. interpretacji znanych utworów chałupianych i polskiej muzyki rozrywkowej (choć Johnny też czasem śpiewa w języku obcym nam klasowo). W repertuarze BNT jest również wiele znanych i „odgrzebanych” anglojęzycznych piosenek w swobodnym tłumaczeniu Johnnego (Jacek Folęga), a także utwory autorskie tegoż. Ostatnio dołączył młody duchem Mykolog (Leszek Trząski), który po długiej przerwie powrócił do swoich ulubionych skrzypiec. Jerry (Jurek Chlebicki) bryluje w piosenkach polskich lat 80. z repertuaru różnych grup wówczas popularnych, a Jaraszek (Jarek Drozd)… cóż, śpiewa wszystko, potrzebuje tylko właściwej zachęty.
 
Zespół chętnie występuje również w chorzowskiej Leśniczówce na zaproszenie Marka Łukaszczyka, organizatora słynnego cyklu Markowe Granie.
 
W 2013 BNT uczestniczyło w Reaktywacji Festiwalu Danielka dając koncert, który spotkał się ze sporym aplauzem Danielkowej Publiczności 🙂
 
BNT często zaprasza do współpracy innych muzyków, zwłaszcza tych z młodego pokolenia. Niekiedy występuje z nimi wirtuozerski multiinstrumentalista Filip Chlebicki, a Bartek Kraczyński lub Marcin Pater grają na instrumentach perkusyjnych. Z BNT grały także Kasia Czech (skrzypce) i Jadzia Mikołajczyk (altówka).  Takich przykładów jest więcej, a lista nie jest zamknięta. Było Nas Trzech z pewnością jeszcze zaskoczy swoich wiernych fanów zarówno składem, jak i repertuarem.
 
Na Danielce 2015 do głównego składu BNT dołączy Zdzichu Szczypka – muzyk znany m.in. z Markowego Grania, a na instrumentach perkusyjnych zagra młody i utalentowany Marcin Pater.

Wszystkie prawa zastrzeżone @ TPPS Danielka